Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohyb a hry s pískomily

28. 8. 2007

Pohyb a hra

Vaši pískomilové by měli mít možnost se alespoň jednou za dva dny proběhnout mimo svou klec či akvárium v předem připraveném prostoru na hraní. Pěkný prostor na hraní můžete udělat ze dřeva nebo v rohu pokoje, ale stěny by měli být tak vysoké, aby přes ně pískomil nepřeskočil, tzn. nějakých 30-40 cm. Musíte je však stále hlídat, neboť z vlastní zkušenosti vím, že tato výška nedělá pískomilům moc velký problém. Jestli se váš pískomil stále ještě příliš bojí braní do ruky tak mu do klece dejte nějakou krabičku. Jeho přirozená zvědavost ho donutí si ji prohlédnout zevnitř. Potom uchopíte krabičku a i s pískomilem ji vložíte do prostoru na hraní.

A nyní co by mělo být v takovém prostoru na hraní. Především nějaké papírové ruličky, které můžete různě pospojovat dohromady, aby tvořili co největší tunel. Dobré jsou i nějaké větvičky ( z ovocných stomů ) po kterých rádi šplhají a koukahí zezhora. Samozřejmě dejte malou mističku s jídlem a můžete dát měsíček rajčete nebo jablka. Dále můžete přidat nějaký starý rozbitý květináč a bedničku s trochou pilin ve kterých můžou hrabat. A nakonec přidejte písek pro hlodavce ve kterém se vaši pískomilové "vykoupou". Musíte ovšem počítat s tím, že po vašich pískomilech bude trošku větší nepořádek :)

Pokud chcete můžete pískomila nechat pobíhat jen tak po pokoji, ale musíte dát pozor, aby nemohl nikam zalézt a hlavně neměl přístup k jakýmkoliv drátům které by přehlodal a mohlo by ho to zabít. Ovšem musíte dávat pozor na případná další domácí zvířata.

Pokud se stane že pískomil uteče nesmíte ho děsit tím, že po něm začnete lapat po celém pokoji. Musíte opatrně. Nejlépe uděláte když před něj dáte krabičku do které zaručeně vleze a pak ho jenom vrátíte tam kde jste ho měli předtím.

Pokud nebudete schopni najít svého pískomila nepanikařte a nestěhujte hned s nábytkem. Vložte do pokoje kbelík s potravou na dně. Jakmile dostane hlad ucítí potravu v kbelíku a vyleze do něj pomocí žebříku který jste už předtím o kbelík opřeli. Pokud se pískomil chytí musíte dát pozor, aby vám zase nevyskočil.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Very nice

(Jan, 8. 6. 2014 23:09)

Amazing!!

sattran@centrum.cz

nuda

(nuda, 15. 3. 2011 16:20)

nuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Super

(>>>kate <<<, 21. 2. 2011 15:12)

Máš super web a ráda jsem chodím.Ty mas nejakeho piskomila ze o nich pises?? =) ja mam.